Прикладна математика

Прикладна математика — галузь математики, що розглядає застосування математичних знань в інших сферах діяльності. Прикладами такого застосування будуть: чисельні методиматематична фізикаматематична хімія,лінійне 

програмуванняоптимізація і дослідження операціймоделювання суцільних середовищ (механіка суцільних середовищ), біоматематика і біоінформатикатеорія інформаціїтеорія ігортеорія ймовірності і статистика, фінансова математика і теорія страхуваннякриптографія, а також комбінаторика і деякою мірою кінцева геометрія,теорія графів в додатку до мережевому плануванню, і багато в чому те, що називається інформатикою. У питанні про те, що є прикладною математикою, не можна скласти чітку логічну класифікацію. Математичні методи звичайно застосовуються до специфічного класу прикладних завдань шляхом складання математичної моделі системи. 

Багато математиків розмежовують прикладну математику, що оперує математичними методами, та застосування математики в науці та інженерії. Так, біолог, що застосовує модель популяційних змін та використовує відомий математичний апарат, не займається прикладною математикою, а, радше, використовує її. Однак, математичні біологи ставлять задачі, які стимулюють розвиток чистої математики. Цікаво, що такі математики як Анрі Пуанкаре таВолодимир Ігорович Арнольд в

загалі заперечують існування прикладної математики та стверджують, що є лишезастосування математики. Нематематики змішують цих два поняття. Використання та розвиток математики для розв'язку промислових задач також називається промисловою математикою.

Успіхи сучасних числових математичних методів та програмного забезпечення призвело до виникненняобчислювальної математикиобчислювальної науки та обчислювальної інженерії, що використовують суперкомп'ютерні обчислення для імітації явищ та розв'язку задач науки та інженерії. Вони розглядаються часто як міждисциплінарні дисципліни.